Top

Kariyer Planlamak ilk süreçlerde bir çok işletme için önem arzetmesede, ilerleyen zaman dilimlerinde gerek bütçe, gerek hizmetin sunulması ve motivasyon süreçleri için çok önemlidir.

İşe başlayan kişinin deneme süreçlerini geçtiktikten sonra kendi adına açılacak olan potansiyel süreç dosyasını oluşturmak çok önemlidir.Her ay yapılacak potansiyel sorgulama ardında kişi hakkında bilgi sahibi olunmaya başlanır.Altı aylık periyodlar ilede potansiyelin gerçek şekli ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Personelinde kendi durumundan haber etmek kişinin işletmeye bağlılını, telkinini ve yolunu çizmek için çok önemlidir.Personelin % 40 ‘ı işletmelerde kariyer çizgisini göremediği için ayrılmaktadır.

ok aık ve net olan bir şey suladığımız ve ilgilendiğimiz bir bitki her zaman yeşerir, bu yüzden insan kaynakları departmanının bu plan dahilinde ilerlemeleri çok önemlidir.

Yöneticiler her zaman sistem kurucularıdır.Rota göstermek her zaman biz yöneticilerin görevidir.İnsan kaynakları departmanı müdürü sistemi kurup, kariyer planlama modelini oluşturarak, işletmenin hem hizmet kalitesini hemde insan kaynaklarına büyük katkıda bulunabilirler.

İşletmeyi sahiplenen bir personelin işletmeye olan yararı yüzdeler ile ölçülemez ama bir şartla, kendi geleceğini gördüğü takdirde.İnsan Kaynakalrı olarak kariyer planlama yanında kişiye her hakkını açık net, zam, terfi, milli, dini bayramlarını, kıyafet prosedürlerini vb kişiyi ilgilendiren her hakkını açıklamamız halinde o personelin iş değiştirme düşünceni iptal etmiş olursunuz.

Bu sistem her zaman kişiye güven ve sahiplenme hisse yaratır.